Наприкінці 2020 року в Санітарні правила в лісах України були внесені зміни, які зобов’язали лісівників не вирубувати дерева, важливі для збереження біорізноманіття – з гніздами птахів, з відшарованою корою, стремпи, виворотні тощо.
За 2,5 роки ці зміни довели свою ефективність – відмова від рубок таких дерев не призвела ані до масового всихання, ані до падіння економічних показників, як лякали лісівники.
Це цілком логічно: комахи, які харчуються живими деревами, не будуть жити в сухостійних деревах, а технічна придатність сухостійної деревини є низькою. А от для біорізноманіття збереження таких дерев, які слугують домівкою численними видам лісової фауни, є дуже важливим.
Але в нових правилах рубок Держлісагенство пропонує скасувати цю норму − лісівники мають залишати лише «до 10» таких дерев на га рубки. Тобто вирубка абсолютно всіх дерев буде законною, бо нуль це ж теж до десяти.
Нам важко зрозуміти логіку лісівників, хіба що бажанням повернутись у радянські часи, коли еталоном лісу вважався ліс рядочками без жодного «неправильного» дерева.
Ми сподіваємось, що Міндовкілля не підтримає відкат природоохоронних норм назад і врахує наші пропозиції до нових правил рубок в лісах України.
#правила_рубок