Цього разу під час експедиції в Ржищівській ОТГ ми вивчали не рослини і не тварин. Ми вивчали ґрунти! Це було дуже цікаво й дуууже потрібно. Дивлячись на сучасний ландшафт, дуже важко сказати, що тут було в давнину: ліси, степи, галявини чи узлісся. І саме ґрунтознавчі дослідження відкривають нам історію природи: склад ґрунту показує, яка тут природа була раніше, які тут були екосистеми. Завдяки цим знанням ми можемо зрозуміти, чим є та природа, яка є тут зараз, наскільки вона є справжньою, автентичною.
У разі планування відновлення природи потрібно відновлювати те, що існувало в цих місцях споконвічно, адже кожен тип рослинності може рости тільки на своїх ґрунтах. Там, де були ліси, неможливо відновити степ. А там, де був степ, висадка лісу призведе лише до масштабного викиду вуглецю з ґрунту.
Ця експедиція мала визначити: яке ж відновлення природи Ржищівської ОТГ і в яких місцях є більш раціональним.
Усе це відбулося на базі станції Глибокі балики. Для нас стала відкриттям спільна з грунтознавцями робота. І ми сподіваємося, що наші майбутні висновки та рекомендації будуть набагато якіснішими, адже знання про ґрунти – це основа знань про природу!