Якщо чесно, ніяк. Купа наукових досліджень свідчать, що природні торфовища накопичують набагато більше вуглецю, ніж будь-які інші екосистеми. Більше того, порушені видобутком торфовища замість накопичувати вуглець починають його виділяти. І роблять це дуже активно – 6% від усіх викидів, спричинених людиною.
Але є таке собі комунальне підприємство “Волиньприродресурс”, яке придумало спосіб добувати торф і не впливати на клімат. Ну, як мінімум, так написано у їхньому звіті з ОВД 🙂
Видобуток відбуватиметься на болоті “Коза-Березина” – це Волинська область. Увесь добутий торф (880 тисяч тон) перетворять на торфобрикети. Тобто спалять. І мова йде не лише про знищення болота, але й про безпосереднє спалювання викопного палива. Який тут вплив на клімат, ви що…
“Коза-Березина” межує з Рівненським заповідником. Фактично це те саме болото, що й у заповіднику. Але, як ви вже могли здогадатися, впливу на біорізноманіття внаслідок видобутку торфу теж не буде. Як мінімум, так написано у звіті з ОВД.
Зараз ситуація повністю залежить від Міністерства захисту довкілля. Чиновники вже двічі завертали ініціативу “Волиньприродресурсу” зі знищення болота. Ми дуже радітимемо, якщо це відбудеться й утретє! Особливо на фоні всіх гучних заяв на кліматичному саміті в Глазго.
Почитати більше про “кліматично-нейтральний” видобуток торфу на болоті “Коза-Березина” можна на сайті “Екологія-Право-Людина”.
До речі, під дописом на фейсбук-сторінці ЕПЛ позицію “Волиньприродресурсу” прийшов захищати сам директор підприємства. Почитайте, там цікаво)
Фото Oksana Golovko, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported