Донедавна сучасну карту меж Мережі Емеральд (Смарагдової мережі) можна було побачити лише на розробленому нами сайті emerald.net.ua. Як ви знаєте, за нашими обґрунутваннями в грудні 2019 року до Мережі включили 106 нових українських територій (майже 1,5 мільйона гектарів). Рішення про це за клопотанням України ухвалив Постійний комітет Бернської конвенції. Деталі тут. Повний список усіх смарагдових територій розміщений з указаною нумерацією на сайті Бернської конвенції (коротка характеристика всіх 106).
Усі ці території важливі для рідкісних у Європі видів та природних оселищ. Дуже важливо, що чимало оселищ, наприклад, більшість степових, охороняються переважно в Україні, адже абсолютна більшість країн, які є сторонами Бернської конвенції, не мають степових територій. Степові поди, відслонення крейди та крейдяні бори були включені до Резолюції 4 за пропозицією України, оскільки в інших країнах Європи, окрім Росії, ці типи оселищ відсутні.
Проте відсутність Смарагдових меж на державних онлайн ресурсах донедавна давала недоброзичливцям привід публічно висловлювати сумніви в тому, чи дійсно створені ті чи інші смарагдові території. У результаті, інформацію про «смарагдовий» статус територій не включали до звітів з Оцінки Впливу на Довкілля (ОВД). Так, наприклад, сталося зі Звітом ОВД Боярської лісодослідної станції, що стало причиною надання негативного висновку Міністерством захисту довкілля та енергетики.
Тепер, коли Смарагдові межі розміщені на публічній карті, усі сумніви мають відпасти, адже всі вони – частина Державного земельного кадастру.
Мережа Емеральд (Смарагдова мережа) на Публічній кадастровій карті України.
Більше про мережу Емеральд можна почитати в наших виданнях.