Нещодавно ми повідомляли про успіхи в боротьбі із розробкою корисних копалин на заповідних і смарагдових територіях, що проходять процедуру оцінки впливу на довкілля. І ось – нові перемоги. Ще 5 звітів про розробку нових кар’єрів відхилені Міністерством захисту довкілля, а також екологічними підрозділами Івано-Франківської та Житомирської обласних державних адміністрацій. Отож, хрест поставлено на таких процедурах ОВД:
– Видобування пісковику як сировини для виробництва каменю бутового та щебеню будівельного з Шевченківського родовища Вигодської територіальної громади Калуського району Івано-Франківської області. Планувалось видобувати камінь в долинах двох гірських річок, що проходять через Смарагдову мережу і території ПЗФ, за рахунок лісу.
– Видобування гранодіоритів на Ярівському родовищі біля Томашгорода на Рівненщині. Видобування планували за рахунок лісу.
– Видобування валунно-гравійно-піщаних порід Тарновицького родовища на берегах річки Бистриця Надвірнянська у Надвірнянському районі. Планувалось розробляти гравій на р. Бистриця, що входить до Смарагдової мережі і є важливим туристичним об’єктом.
– Миколаївське родовище пісків та вапняків на Львівщині. Видобуток планувався на території Смарагдової мережі, а також регіонального ландшафтного парку «Стільське Горбогір’я».
– Видобування вапняків, глин та суглинків Григор’ївського родовища для виробництва клінкеру між населеними пунктами Ольшанське, Тернувате, Ясна Зоря у Миколаївському районі. Розширення видобутку планували за рахунок природних степових територій, а скид кар’єрних вод – у заповідні території та Смарагдову мережу.
У всіх перелічених випадках підприємці планували видобуток копалин за рахунок дикої природи. Ба більше, планували таким чином, що це зашкодило б Смарагдовим і заповідним територіям.
Також відмови в наданні висновків отримали два Звіти ОВД, підготовлені з грубими порушеннями:
– Розробка частини Волинського родовища кварцової сировини в Житомирському районі.
– Промислова розробка Березівського-1 родовища гранітів у Житомирському районі.
З цієї ж причини на додаткову ОВД відправлено проект “Продовження промислової розробки Північнобрідського родовища габро в Житомирському р-ні”, а процедура ОВД “Продовження промислової розробки Губенківського-3 родовища габро в Житомирському р-ні” взагалі закрита.
Цим повідомленням вкотре нагадуємо, що процедура ОВД працює. Зацікавленим громадам, експертам і активістам необхідно з нею розбиратись і якнайактивніше використовувати для захисту рідної природи. На що звертати увагу при написанні зауважень для кожного з різновидів діяльності, що проходить ОВД, шукайте у нашому посібнику.
Фото ілюстративне.