Ми вже багато разів розповідали, що Держгеонадра виставляє на продаж під видобуток бурштину ділянки унікального болотного масиву «Сира Погоня». Ці ділянки межують з Рівненським заповідником та включені в його розширення.
Промислове видобування корисних копалин (кар’єрним способом) передбачає масштабне осушення території через прокладання каналів та зняття верхнього шару ґрунту, що знищить екосистему болота з охоронюваними видами рослин.
З травня цього року законодавство має механізм, який дозволяє зберігати рідкісні види, створюючи охоронні зони. Є одна підстава відмовити в створенні таких зон – недостовірність поданої інформації. Тож ми провели польові дослідження і виявили червонокнижні види рослин.
Охоронну зону ми проектували для збереження типового природного комплексу – болотного масиву, де зустрічаються локалітети охоронюваних верби лапландської, верби чорничної, пухирника середнього, ситника бульбистого, шейхцерії болотної, які занесені до Червоної книги.
На жаль, Рівненська ОВА замість того, аби погодити створення зони, тричі відмовила через надумані причини (то даних не вистачає, то площа не така😵💫).
Чиновники ОВА чудово знають про достовірність нашої інформації та цінність території, але, напевно, інтереси видобувачів бурштину для чиновників важливіші за закон та збереження української природи?
Ми відправили скаргу до Міндовкілля, аби ті спонукали ОВА виконувати свої функції щодо охорони довкілля.