Протягом 2018-2019 років Українська природоохоронна група була партнером у проекті «Розвиток громадських екологічних організацій та їх співпраці для розширення мережі Емеральд в Україні», що реалізовувався спільно з Фундацією Природна Спадщина (Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze, Польща) та співфінансувався Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».

Основними заходами проекту стали навчання для професійних біологів та освітні семінари для студентів. Також була видана та поширена навчальна література. Проект став вже другим після подібного проекту 2017-2018 років і показав динаміку залучення науковців до роботи по розвитку мережі Емеральд. Нагадаємо що торік нами було проведено 9 тренінгів для науковців у обласних центрах, які відвідали понад 400 фахівців. Після цього, понад 60 науковців долучились до розробки нових сайтів тіньового списку мережі Емеральд. Вже у 2018-2019 році залучення цих людей призвело до розробки понад 150 нових сайтів, 106 з яких вже цього року були подані Україною до Секретаріату Бернської конвенції для включення у Мережу у 2019 році. Крім того, семінари, поведені у 2017 році сприяли розробці Департаментом екології та природних ресурсів Донецької області науково-популярного видання «Смарагдова мережа Донеччини», підготовку якої доручили нашій команді.

Проект, який завершується зараз, став логічним продовженням попередньої діяльності нашої команди в цьому напрямку. Зокрема, ми навчали тих науковців, які долучились до роботи по розвитку національної мережі Емеральд після першого проекту, та проводили обмін досвідом з колегами з Польщі. Також, ми провели серію просвітницьких заходів студентів, майбутніх науковців. Частина студентів зацікавились новим напрямком та обрали Емеральд темами своїх курсових та дипломних робіт.

 

Звіт по виконанню проекту

Відгук про проект на сайті програми RITA

Матеріали Проекту

Оприлюднюємо переклад публікації «Охорона диких тварин при дорожніх інвестиціях»!

Книга буде стане в пригоді екологам, біологам, спеціалістам з охорони навколишнього природного середовища, авторам звітів з ОВД та СЕО, державним службовцям, що розглядають документи з ОВД, СЕО, екологічним організаціям та активістам.

Детальніше

Посібник із захисту гірських екосистем: “Вплив гірськолижних курортів на довкілля”

Дана публікаціє є надзвичайно актуальною, враховуючи плани побудови на Свидовецькому гірському масиві велетенського лижного курорту та плани побудови на Полонині Боржава лижного курорту для Олімпійських ігор.

Детальніше