Минув ще один рік роботи нашого відділу оцінки впливу на довкілля (ОВД), і ми поспішаємо поділитися з вами результатами. Ми продовжували працювати над підвищенням ефективності та результативності роботи з ОВД, і нам є що показати.
Отже, трохи “розважальної” математики:
За цей рік ми розглянули та опрацювали 2091 повідомлення і звіт за 1439 кейсами ОВД, що еквівалентно приблизно 300–350 тисячам сторінок тексту.
Подали пропозиції до 110 кейсів (у минулому році — 103) та, що важливіше, зауваження до 60 кейсів (у минулому році — 47), які могли завдати серйозної шкоди природі.
Також підготували 48 запитів на додатковий аналіз для 342 кейсів минулих років. Усього це 214 листів за рік!
Якщо говорити лише про зауваження, то цього року ми написали 495 сторінок ґрунтовних зауважень до звітів з ОВД. Це значно перевищує середню творчість навіть плодовитого письменника (книга обсягом 250–350 сторінок на рік).
Середній розмір зауважень до одного кейсу — 8,25 сторінок, а максимальний цього року становив 14 сторінок. І кожне нове зауваження — це завжди складний бій, зі своєю тактикою та стратегією.
У позаминулому році ми досягли ефективності на рівні 33%, у минулому році — 48%, а цього року суттєво перевершили 50%. Це означає, що нам вдалося повністю чи частково захистити значно більше половини природних територій, до захисту яких ми ставали.
Досягнення року в цифрах:
19 кейсів — повна перемога: діяльність заборонено, справу закрито, відправлено на повторну ОВД, видано відмову у висновку або повністю враховано наші вимоги.
24 кейси — часткове врахування наших вимог, що призвело до значних обмежень діяльності у ключових небезпечних напрямках. У більшості випадків діяльність стала неможливою без порушення законодавства, що в разі виявлення порушень тягне зупинку такої діяльності.
Лише 12 кейсів цього року були проігноровані уповноваженими органами, попри загрозу для природи.
Результати за напрямками діяльності:
- Видобування: Пісок – 4 (5), Руслові піски – (1), Опока – 2, Торф – (1), Граніт – 2 (1), Габро – (1), Вапняки – (2), Гіпс – 1, Бурштин – 1 (2), Глини – 1 (1), Комплекси копалин – (1), Відвали – (2).
- Гідроенергетика – 1. ВЕС – (4). Пошкодження річок – 7 (3).
(Цифри без дужок – повна перемога, а в дужках – врахування вимог та створення ключових обмежень при дозволі на діяльність).
Значна частина цих кейсів передбачала рубки лісу, пошкодження або знищення природних територій, часто охоронюваних. Практично всі вони порушували вимоги законодавства.
Ми продовжимо бути щитом дикої природи і в новому 2025 році!