Мова йде про:
- ландшафтний заказник місцевого значення “Гопчиця”,
- ландшафтний заказник місцевого значення “Надросся”,
- ландшафтний заказник місцевого значення “Зелена”,
- ботанічний заказник місцевого значення “Курочка”.
Ми виявили оранки завдяки супутниковим знімкам. Розорювання території ПЗФ є грубим порушенням законодавства і тягне за собою кримінальну відповідальність.
Утім, ми постійно виявляємо і оранки, і рубки в межах об’єктів ПЗФ.
Наразі існують рішення, які б сприяли збереженню заповідних територій:
- Спрощення проведення перевірок на дотримання земельного законодавства Державною екологічною інспекцією та Держгеокадастром. З березня до грудня цього року перевірки ДЕІ припинилися за Постановою Кабміну №303. Мовляв, це дозволить уникнути зайвого тиску на суб’єкти господарювання, які є рушійною силою економіки. Останні зміни до Постанови нарешті дозволили на період воєнного стану здійснювати позапланові заходи державного нагляду (контролю), але лише на підставі рішень відповідних відомств, що явно недостатньо.
- Ухвалити законопроєкт № 3091 “Про державний екологічний контроль”, який би зробив діяльність ДЕІ ефективною.
- Притягувати до відповідальності органи місцевого самоврядування за бездіяльність, невжиття заходів з винесення меж ПЗФ та закріплення їх в натурі (на місцевості).
Ми звернулися до Офісу Генерального прокурора з проханням зареєструвати кримінальне провадження та вжити заходи щодо встановлення винних у знищенні території природно-заповідного фонду.
Фото Волошина Віра, CC BY-SA 4.0