У цьогорічному конкурсі фотографій «Вікі любить Землю» Українська природоохоронна група оголосила спеціальні номінації. Список журі тут.
Першою з них є спецномінація «Неприємні відкриття».У межах номінації ми збирали світлини порушень режиму охорони об’єктів ПЗФ.
Метою «Вікі любить Землю» є не лише збір фотографій природної спадщини, але й привернення уваги до стану природно-заповідного фонду України. За всіма раніше невідомими фактами, задокументованими учасниками спецномінації, ми підготуємо звернення до контролюючих органів, якщо проблему ще можна виправити або зупинити.
Серед фотографій-номінантів – зображення випалених луків і степів, рубок, пошкоджених у парках дерев, яким служби зеленого господарства не надають допомогу; знищені вандалами охоронні знаки; несанкціонований видобуток піску і сміття. Усі ці факти дійсно стали неприємними відкриттями для учасників конкурсу і добре, що вони були задокументовані.
Окремі порушення, особливо ті, що є повторюваними, як-то несанкціоновані кар’єри, стихійні звалища, є відповідальністю суб’єктів-власників охоронних зобов’язань на кожен ПЗФ. Часто власники цього документу не надто переймаються підопічним ПЗФом. У частині випадків, коли фермери розорюють цілинні землі, можна вимагати притягнути до відповідальності порушника, а не лише того, хто ігнорує обов’язок охороняти довірений йому ПЗФ. Усі світлини будуть проаналізовані, задля боротьби з чинними та потенційними порушеннями по кожній з них ми направимо звернення до власників охоронних зобовязань Держекаоінспекції.
Загалом у спецномінацію було завантажено 373 фото:
Оцінювання проходило в два раунди. У першому кожному члену журі було призначено по 190 фото (на одну світлину – дві людини), кожен член журі обрав з них 10 найкращих. У другому раунді всі члени журі оцінювали кожне фото за 10-бальною шкалою.
Під час визначення переможців рівною мірою мали вагу ілюстративність фото та його якість.
Переможцями спецномінації за результатом тривалих дискусій журі стали:
1) Найкращі фото:
Ботанічна памтка природи «Ступки-Голубовські», Бахмутський р-н Донецької обл., біля с. Іванівське (Красне). Навмисний підпал сухої трави. Це роблять місцеві пастухи щоб швидше пішла рости молода трава, не розуміючи яку шкоду завдають природі. У цьому місці це відбувається щорічно.
Засмічене узбережжя у національному природному парку «Азово-Сиваський» (Генічеський р-н Херсонської обл.).
2-3.
Гідрологічний заказник «Башта», Летичівський район, заплава р. Південний Буг між селами Ставищани, Трибухівка та Головченці
2) Кількісний внесок:
Користувач Сарапулов — 79 фото (20 відсотків із усіх завантажених)
Статистика завантажувачів за кількістю фото.
Усі фото на умовах ліцензії CC BY-SA 4.0.
Більше інформації – на офіційному сайті конкурсу.