Для виконання Указу Президента про масштабне заліснення, створили робочу групу з “наукового супроводу”, до якої входимо й ми.
Група має допомогти не нашкодити степам, плануючи створення нових лісів. Окрім представників лісової галузі та Міндовкілля, у робочій групі є лише три біологи, тому відповідальність на нас покладена дуже велика.
Після останньої зустрічі група прийняла наше прохання проаналізувати кожну ділянку, передбачену під залісення, і вирішити, чи становитиме її заліснення загрозу біорізноманіттю. Наша Група взялася виконати цю роботу абсолютно безкоштовно. І ми щиро дякуємо керівництву Держлісагенства і Міндовкілля за довіру і можливість таким офіційним шляхом не допустити залісення цінних степових ділянок.
Першими до нас звернулись лісівники Херсонщини, надіславши на аналіз лісокультурний фонд в межах Гайовського, Чонгарського, Чаплинського та Новотроїцького лісництв ДП «Каховське ЛМГ». На щастя, цього року наші експедиції охопили саме той регіон, де заплановані посадки нових лісів, тому аналіз вийшов більш як обгрунтований.
Земельні ділянки поділились на дві контрастні групи:
а) ділянки, що не відіграють важливої ролі для збереження біорізноманіття (орні землі, деградовані землі сільськогосппризначення тощо);
б) ділянки, що зайняті надзвичайно цінними степовими угрупованнями на півострові Чонгар та острові Куюк-Тук. 100% площі зазначених ділянок включені до Смарагдової мережі Європи, до водно-болотних угідь міжнародного значення, що охороняються Рамсарською конвенцією. Також ці території зарезервовані для розширення Нацпарку “Азово-Сиваський” згідно з Програмою перспективного розвитку заповідної справи в Україні, що схвалена Верховної Радою. Між іншим, цей національний парк перебуває в підпорядкуванні ДУС Офісу Президента України. До того ж, більшість ділянок, запропонованих для залісення у Чонгарському лісництві включають акваторію солоних озер Сивашу – уявити лісорозведення на них неможливо.
Грубо кажучи, під залісення пропонуються практично всі залишки степів півострова Чонгар і вся площа єдиного цілковито степового острова України Куюк-Тука.
Сподіваємось на обіцяну взаємодію! Тепер справа за Міндовкіллям, Держлісагентсвом та Херсонським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, що мають виключити дані ділянки з планів лісорозведення.
Зі свого боку ми готові підготувати наукові обґрунтування на створення на цих ділянках територій природно-заповідного фонду.
Фото
Mykyta Peregrym, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported