У Міловському районі на Луганщині поряд із селом Криничне, згідно з даними Публічної кадастрової карти України, виділені ділянки під особисте селянське господарство за рахунок охоронної зони відділення «Стрільцівський степ» Луганського природного заповідника. Загалом приблизно 20 гектарів старого перелогу, на якому вже відновилися популяції червонокнижних видів (ковила Лессінга, к. пірчаста, к. волосиста).
Заповідником «Стрільцівський степ» оголосили в 1948 р. з назвою «Державний степовий бабаковий заповідник Стрілецький степ». Згідно з постановами Ради Міністрів УРСР 1972 р. та 1980 р., уздовж периметру заповідника була створена кілометрова охоронна зона. У 2004 р. згідно з указом Президента України, територія філіалу «Стрільцівський степ» була розширена на 514 га за рахунок земель охоронної зони. Решта території залишилась у складі охоронної зони – резерву для майбутнього розширення заповідника.
У «Стрільцівському степу» з 1923 року охороняється найвідоміша в Україні популяція бабака степового. Саме для його збереження було створено заповідник.
Виділення земельних ділянок під оранку відбулось без погодження із заповідником, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, а також без погодження з Національною Академією Наук України, у структурі якої діє заповідник.
Проте новий власник (який, до речі, ще не має оформлених документів про власність) вже поспішає переорати територію. Звертаємо увагу: у посушливий період середини літа жодної господарської потреби орати ділянку немає! У приватній розмові зі співробітниками заповідника місцевий фермер заявив про намір переорати ділянку. Крім того, 18.06.2020 невідомі викорчували 114 дерев на території ділянки, що 19.06.2020 зафіксувала слідчій Нацполіції Ляшенко О.Ю. 20.06.2020 територія була випалена, від чого постраждала велика кількість рідкісних рослин.
Природно-заповідний фонд знаходиться під охороною держави та є національним надбанням всього українського народу. Пошкодження територій ПЗФ тягне відповідальність, згідно зі ст. 252 Кримінального Кодексу України. Щоб захистити охоронну зону та майбутню територію заповідника, ми звернулись до Генеральної Прокуратури України, Служби безпеки України та Національної поліції України.