Нещодавно ми проводили обліки бабаків у колоніях на півночі Одеської області. Ми відвідали ярово-балочні системи та береги річки Кодима. Спочатку ми за супутником визначили, де є колонії колонії бабаків. Бутани – великі викиди землі (породи) біля нір – часто видно з космосу. Після аналізу супутникових знімків ми склали план маршруту і проїхали заздалегідь відміченими точками.
У бінокль ми спостерігали за поведінкою бабаків, відзначали їхнє переміщення, щоб зрозуміти, де розташовані сімейні ділянки. Ми відзначали від 2 до 6 дорослих бабаків у кожній родині. У виводках у середньому було 4-6 дитинчат.
Загалом під час експедиції нам вдалося закартувати приблизно 90 сімейних ділянок, визначити сім’ї, які наразі перебувають під загрозою – насамперед через оранку. За минулий рік під час війни селяни чимало розорювали степові балки. На фото одна з родин бабаків виявилася обораною з усіх боків. Скільки бабаків так загинули від фермерів – не відомо.
В експедиції брали участь кандидат біологічних наук, спеціаліст із дрібних ссавців Михайло Русін, кандидатка біологічних наук, спеціалістка з норних ссавців Наталія Брусенцова та доктор біологічних ссавців, спеціаліст зі степових рослин Віталій Колмійчук.
Робота була виконана в рамках співпраі з Rewilding Ukraine.