ГО «Українська природоохоронна група» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Швеції створює Мережу інформаційно-рекреаційних центрів підтримки природно-заповідних територій.
Запропонована мережа є одночасно підґрунтям для співпраці, туристичним маршрутом і платформою для розширення.
Мережа формуватиметься від Новгорода-Сіверського до Краснокутська через Середина-Буду, Землянку, Воргол, Вирівку, Пустовійтівку, Михайлівську цілину, Вакалівщину, Тростянець та Куземин. Тож мережею буде охоплено: Деснянський біосферний резерват, НПП «Деснянсько-Старогутський», заказник «Верхньоесманський», РЛП «Сеймський», Пустовійтівські кургани і прилеглі заказники, відділення «Михайлівська цілина» Українського природного степового заповідника, низку заказників довкола біостаціонару СумДПУ, Гетьманський НПП, НПП «Слобожанський».
Мета проєкту – показати зв’язок природи з культурою, перебігом історії, довести необхідність збереження історичних ландшафтів для розвитку краю.
Обов’язковим є акцент на туристичній складовій, де якнайкраще демонструється соціально-економічна роль природно-заповідних установ для становлення громад та їхнього подальшого сталого розвитку.
Наша місія – сіяти сучасні європейські підходи до збереження довкілля, що врешті має допомогти нашим громадам розвиватися.
Проєкт «Мережа інформаційно-рекреаційних центрів підтримки природно-заповідних територій як складова відновлення та управління екосистемами громад» реалізує ГО «Українська природоохоронна група» за сприяння ПРООН в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Швеції.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.
Дивитися відео “З досвіду проведення екоосвітніх заходів із залучення волонтерів у ПЗУ“.
Дивитися відео “Поліфункціональні особливості роботи з громадськістю“.
Дивитися відео “Волонтерство для охорони природи”