На повторне ОВД було подано два проекти-близнюки про розчистку річок на Івано-Франківщині. Проекти подає Дністровське басейнове управління водних ресурсів, яке першого разу провалило ОВД. Утім, на повторне ОВД були подані ті ж самі повідомлення, що й минулого разу. На жаль, використання бюджетних коштів для розчистки річок стає дуже зручним способом освоєння коштів обласних екофондів, адже, вдало обравши ділянку для розчистки, її можна чистити щороку, закопуючи в пісок і гравій десятки мільйонів гривень. Річка ж однаково швидко замулить “прочищені” ділянки.
- Проект “Проведення заходів для боротьби зі шкідливою дією вод р. Гнила Липа в місті Бурштин Івано-Франківської області”
Біля міста Бурштин хочуть прочистити 1700 метрів річки Гнила Липа, якраз перед Бурштинським водосховищем. Уся заплава річки та територія навколо відноситься до Галицького національного природного парку, який не погоджував такі роботи і, можливо, навіть не в курсі їх потенційного проведення. У цій місцевості – величезна болотиста заплава, що є природним антиповеневим буфером, але вона вкрай зарегульована, її фактично відняли в річки, побудувавши греблі та ставки. Тепер, нівелювавши природний антиповеневий захист, вони хочуть чистити річку, аби запобігти повеням? Набагато ефективніше та логічніше просто повернути річці заплаву.
2. Проект “Проведення заходів для боротьби зі шкідливою дією вод р. Лімниця в с. Перевозець Войнилівської селищної ради об’єднаної територіальної громади Калуського району Івано-Франківської області”
Річка Лімниця тече своїм природним руслом, яке за супутниковими фото перебуває в чудовому стані. Про антиповеневий сенс в пропонованих роботах говорити не доводиться, оскільки річка має природне русло з заплавою та відгороджена від села Перевозець греблею, що виключає будь-який повеневий вплив. Територія, де планується діяльність, включена до спеціального об’єкту Смарагдової мережі, створеного спеціально для охорони природного русла р.Лімниця від негативної діяльності, такої як розчистка.
По обом проектам останній день подання зауважень – 2 жовтня
Українська природоохоронна група підготувала зауваження до цього проекту та закликає всіх небайдужих надсилати свої зауваження до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України – [email protected], [email protected] до 2 жовтня.
Посилання на проекти в реєстрі ОВД – http://eia.menr.gov.ua/uk/case/id-6512 та http://eia.menr.gov.ua/uk/case/id-6513
Про подальший хід справи повідомимо згодом.
Ми моніторимо всі проекти ОВД, які можуть впливати на стан природних територій. Закликаємо громадськість читати та писати зауваження згідно з процедурою.