Рідкісні вимираючі види тварин мешкають не лише у тропічних лісах та на віддалених островах. Разом з природними екосистемами, вони зникають в усіх частинах світу.
Днями стан такого, здавалось би звичайного виду як хом’яка, що досі зустрічається в Україні, визнали критично загрозливим на світовому рівні. Відповідні зміни Міжнародний союз охорони природи вніс до світового «Червоного Списку».
Європейський хом’як (Cricetus cricetus) колись був широко поширеним по всій Європі, та тепер його чисельність критично скоротилася по всьому ареалу. З певних причин успішність розмноження хом’яків сильно погіршилась. Науковці відмічали, що протягом більшої частини XX століття кожна самиця-хом’як за сезон народжувала до 20 дитинчат. Тепер же у сучасних самиць народжується лише від 5 до 6 щенят щороку. Причини цих змін ще не вдалось встановити, та поки це станеться європейських хом’яків у природі може не залишитись. Вже зараз цей симпатичний щокастий ссавець повністю зник на 75% свого ареалу у Східній Європі.
Знавець рідкісних гризунів Михайло Русін, за ініціативою якого європейський хом’як був визнаний вимираючим видом, пояснює: «Щоб врятувати європейського хом’яка від вимирання, передусім треба встановити причини його зникнення у природі. Тим часом, ми не можемо зволікати і вже зараз вимушені відтворювати цих рідкісних гризунів у неволі та повертати у природу». Михайло очолює проект відтворення хом’яків у Київському зоопарку. Незабаром ми супроводжуватимемо його в експедиції з повернення хом’яків у природні місця їхнього мешкання.
Слідкуйте за наступними повідомленнями!