Ерозія ґрунту ходить поруч із кліматичними змінами. Є кілька практичних рішень, які допоможуть громадам адаптуватися.
Водна ерозія – це велика загроза для схилів. Громади можуть моніторити появу нових ярів, відстежувати дотримання норм щодо сільськогосподарської обробки ділянок на схилах до 5 і вище градусів.
- Просвітницька робота надзвичайно важлива. Необхідно говорити з власниками земельних ділянок, які розташовані на схилах чи біля річкової заплави, пояснювати та спонукати їх до проведення заходів із регулювання поверхневого стоку.
- Уникнути пилових бур допоможе вирощування озимих, багаторічних рослин, запровадження безвідвального основного обробітку ґрунту, системи удобрення із використанням рослинних решток.
- Помічною стане система полезахисних лісових смуг, яка добре збереглася до нашого часу. Якщо смуги деградовані або знищені, їх варто відновити на тому ж місці.
У рамках проекту “Збережемо екосистеми заради клімату у сталому майбутньому” 3 громади отримали практичні рекомендації від нашого колеги, геоботаніка Сергія Панченка. Сергій досліджує виживання лісових рослин в умовах заповідного режиму та в антропогенних ландшафтах, а ще проводить освітні заходи для дорослих та дітей (більше читайте на сторінці авторського проекту Сергія — “Острівець практичної ботаніки”).
Невдовзі на нашому сайті ми опублікуємо повний текст рекомендацій, з якими зможуть ознайомитися всі охочі.
Проект реалізовується за фінансової підтримки Федерального міністерства з охорони навколишнього середовища, збереження природи та ядерної безпеки Німеччини в рамках проекту Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ). Погляди, наведені в цьому документі, є позицією авторів і не обов’язково мають трактуватися як офіційна думка донорів.”