Цього літа разом з нашими друзями ми організували аж 2 експедиції в Карпати.
Метою було картування поширення як рідкісних, так і звичайних видів рослин, тварин і грибів. В експедиції взяли участь учасники з різних куточків України: Харкова, Києва, Одеси, Львова, Херсона.
Дослідили фауну комах, ґрунтових кліщів, птахів, кажанів, дрібних ссавців, плазунів та амфібій. Окрім збору даних про поширення видів, що було головною метою експедиції, ми проведели обстеження рослинних угруповань полонини Красної уздовж висотного градієнту. У результаті дослідження ми виявили локалітети рослин, занесених до Червоної книги України – Scopolia carniolica, Lunaria rediviva, Gladiolus imbricatus тощо.
Під час другої частини експедиції дослідили заплавні луки на річці Латориця в межах Закарпатської рівнини. Виявилося, що ці луки перебувають на межі зникнення через кліматичні зміни та відмову від традиційного господарювання. На жаль, можливо, що наші описи стануть останніми для деяких унікальних ділянок.
Висловлюємо щиру подяку адміністрації НПП Синевир та Ужгородського національного університету за допомогу в організації, та особисто Федору Куртяку.
Експедиції стали частиною проекту Open biodiversity data: serving Nature Conservation in Ukraine, який ми реалізуємо за підтримки The Rufford Foundation.