Під час воєнного стану в Україні діє спеціальна процедура доступу до звітів з оцінки впливу на довкілля. Міндовкілля затвердило спеціальну форму, яку громадськість має заповнити та відправити або в обласну адміністрацію, або в міністерство залежно від того, хто відповідальний за конкретну процедуру ОВД.
І це нормально працює з усіма. Окрім Дніпропетровської обласної військової адміністрації.
Вони відмовили нам у наданні звіту ОВД і, більше того, звернулись до СБУ з приводу нашого запиту.
Подумали, що ми цікавились реконструкцією ТЕЦ чи будівництвом військового заводу?
Ні. Нас цікавило будівництво системи зрошення приватним аграрним підприємством — ТОВ «ЛАН». Як і інші аналогічні процедури по всій Україні. Стратегічний секретний об’єкт, га?
Взагалі-то, процедура ОВД запроваджена в Україні в рамках виконання Угоди про асоціацію з ЄС. А право на участь громадськості в питаннях довкілля є невід’ємною складовою міжнародного законодавства і внутрішнього законодавства демократичних країн, які є союзниками України. А от визнання громадських організацій «іноземними агентами», якими «треба займатись правоохоронцям» − це саме шлях країн-агресора та її союзників.
Тому ми не можемо розцінювати дії чиновників департамента екології Дніпропетровської ОВА інакше, ніж свідомі дії, спрямовані проти європейського вибору України.
Скарги на незаконну відмову в доступі до інформації вже надіслані.
Фото taras-fedora-syn