Коли йдеться про руйнування будинків чи доріг, очевидно, що пошкоджені об’єкти необхідно відновлювати. Значно важче аргументувати екологічне відновлення: як громадам виправдати ресурси, які треба витратити зараз заради результату, який буде помітний за тривалий час?
Якщо ви представник органу місцевого самоврядування, активний житель громади або вам просто цікава тема природоохоронних заходів та їхньої користі для громади в довгостроковій перспективі, рекомендації науковців та експертів, яккі ми підготували для трьох пілотних громад, для вас.
Природоорієнтоване повоєнне відновлення: Білогородська громада
Природоорієнтоване повоєнне відновлення: Краснокутська громада
Природоорієнтоване повоєнне відновлення: Мирноградська громада
Окремо ми також підготували загальні, уніфіковані рекомендації – про те, чому повоєнне відновлення громад має бути природоорієнтованим. Наведені нами причинно-наслідкові зв’язки стануть у пригоді громадам під час пошуків фінансування на проєкти післявоєнного відновлення, створення та заповнення грантової заявки, підготовки стратегічних планів розвитку тощо.
Чому повоєнне відновлення має бути дружнім до довкілля? Рекомендації для громад
Проєкт реалізовано за фінансової підтримки Федерального міністерства з охорони навколишнього середовища, збереження природи та ядерної безпеки Німеччини в рамках проекту Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ). Погляди, наведені в цьому документі, є позицією авторів і не обов’язково мають трактуватися як офіційна думка донорів.