Ми часто говоримо про користь природі від заповідання, але цей випадок унікальний. Цього разу сама громада попросила нас обрати побільше перспективних для охорони територій!
Проблема надмірного розорювання земель актуальна, на жаль, чи не для всієї України. І Білогородська громада на Київщині – не виняток. Ще один виклик – значне урбаністичне навантаження (адже громада – у передмісті Києва). Утім, постійне розростання сіл та селищ не заважає заповіданню. Через всю територію Білогородської громади проходить потужна водна артерія, яка слугує орієнтиром для багатьох рідкісних птахів у період міграції, – річка Ірпінь. Не дивно, що значну площу громади займають Смарагдові території ( http://emerald.net.ua/ ).
Тож внаслідок заповідання, окрім природних пасовищ з безліччю екосистемних послуг, громада отримає можливість “нарощувати” площу Смарагдових об’єктів. Такі території зі вступом України в ЄС, будуть приєднані до Natura 2000.
Чому це важливо?
Заходи збереження видів і оселищ Natura 2000 фінансуються Європейським Союзом. Щорічно ця сума становить приблизно 6 мільярдів євро, які розподіляються по всіх державах-членах ЄС. Якщо розумно розпоряджатися природними ресурсами, то дохід від екосистемних послуг на цих територіях (якість води, випасання, запилення, туризм) може перевищувати 200 млрд євро на рік!
Довгостроковим бонусом заповідання є кліматична функція. Саме рілля – одне з найбільших джерел викиду вуглецю в атмосферу. Тоді як природний трав’яний покрив – навпаки ефективно утримує його в собі.
Допомогти визначити пріоритетні до заповідання ділянки допомогла громаді наша експертка земельного напрямку Катерина Гарбарчук. Загальна площа перспективних до заповідання семи ділянок громади становить 1458,0523 га. Що з цього вийшло, скоро побачите на нашому сайті. Рекомендації будуть враховані при створенні Плану відновлення громади та в інших стратегічних документах.
Автор фото: Катерина Гарбарчук
Проект реалізовується за фінансової підтримки Федерального міністерства з охорони навколишнього середовища, збереження природи та ядерної безпеки Німеччини в рамках проекту Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ). Погляди, наведені в цьому документі, є позицією авторів і не обов’язково мають трактуватися як офіційна думка донорів.”