Перед Вами – анкета реєстрації зустрічей (знахідок) жука-оленя в Україні. До неї вносяться відомі вам випадки зустрічей цієї комахи в природі або в населених пунктах.
1. Жука-оленя можна зустріти гілках дерев, або на землі, крім того, його можна побачити в польоті. Можна зустріти живу комаху, або знайти мертву. Всі ці відомості важливі для вивчення біології та поширення цих жуків.
УВАГА! Після того, як ви знайшли комаху, не забудьте віднести її кудись подалі від проїжджої частини і місць, де на неї можуть наступити або умисно вбити.
2. До анкети включаються всі відомі вам випадки зустрічі жука-оленя. Необхідно включати лише ті зустрічі жука, про які точно відомо де саме і коли вони відбувались. Тобто заповнювати анкету можна лише коли ви знаєте дату знахідки і місце, де було виявлено жука. Наявність інформації в інших колонках не на стільки критична.
Зміст колонок:
«Назва пункту знахідки» – ваша особиста назва місця, де було виявлено жука-оленя (наприклад «с.Оленівка, Чорноморський р-н», «правий берег річки Стрий», «околиці с.Калинівка, Васильківський р-н»)
«Додаткова інформація про місце знахідки» – уточнення того, що собою являє названий вами пункт знахідки (наприклад «дубовий гай в балці на південній околиці села», або «на гілці пошкодженого старого дубу», «в польоті, посеред села»). Якщо у вас є можливість вказати координати точки – вкажіть їх!
«Дата» – тут ви маєте максимально точно вказати коли саме було знайдено жука. Якщо не маєте точної дати а можете пригадати лише місяць, або пору року – вкажіть з тією точністю, з якою можете. Колонку «дата» заповнювати треба обов’язково.
Колонки «Кількість особин», «Самець чи самка», «Мертва чи жива особина» заповнюються максимально лаконічно.
В останніх колонках, ви, відповідно, пишете хто заповнював цю таблицю і хто виявив жука. Бажано вказати не лише прізвище та ініціали а і стислу інформацію хто ця людина.
Чим більше пунктів знахідок жука-оленя ви можете згадати, тим краще – вказуйте максимум інформації.
3. Після заповнення анкети, її необхідно надіслати поштою на адресу «Національний екологічний центр України, а/с 89, м.Київ-25, 01025» або на електронну пошту uabiomon at gmail.com з приміткою «Анкета «Жук-олень».
Не забудьте вказати свою зворотню адресу, контактні дані і інформацію про себе!
4. Після надходження цієї анкети до НЕЦУ, для кожної з ваших точок будуть знайдені координати і вона буде додана до бази даних знахідок жука-оленя. Карту з усіма відомими знахідками можна буде побачити в Інтернеті на сайті www.biomon.org. При укладанні бази даних знахідок обов’язково буде вказано, хто надав інформацію про кожну конкретну знахідку. Зібрані дані допоможуть побачити реальну картину поширення жука-оленя в Україні та допоможуть розробити заходи по його охороні в різних регіонах.