Днями ми повідомляли про успіхи в боротьбі із загрозливими намірами підприємців, що проходять процедуру оцінки впливу на довкілля. І нещодавно ми ми дізналися про нові перемоги за останній місяць: ще 7 звітів про розробку нових кар’єрів відхилені Міністерством захисту довкілля, а також екологічними підрозділами Тернопільської та Черкаської обласних адміністрацій.
- Видобування вапняків Городницького родовища в Підволочиському р-ні
Ми вже писали про цей об’єкт. Ідеться про вапнякову товтру з великою кількістю видів з Червоної книги (тут зафіксовано 11 рідкісних видів, зокрема поселення пугача). Також це охоронна зона природного заповідника “Медобори”.
Уся територія планованої діяльності є територією проєктованого заказника «Музикова скала-2», підготовленого нами спільно з фахівцями природного заповідника “Медобори”. Клопотання про створення заказника погоджене і Міндовкіллям, і Тернопільською ОДА.
- Північна ділянка Новосілківського родовища вапняків
Тут ми також подали пропозицію щодо створення заказника в урочищі Грабник. Цей ліс має популяції мінімум п’яти видів рослин Червоної книги України. Причому копати планували саме там, де розміщена популяція підсніжника білосніжного.
- Розробка Мухарівського родовища гранітів у Славутському районі Хмельницької області
- Розширення ділянки Західна Новотроїцького родовища вапняків на Донеччині.
- Видобування суглинків Райгородського-1 родовища у Черкаському районі.
- Видобування цегельної сировини Мліївського родовища у Черкаському районі.
- Розробка та в подальшому рекультивація Малинського родовища гранітів, ділянка Городищенська.
Разом з тим, перемог було б значно більше, якби більше активних громадян долучались до процесу оцінки впливу на довкілля. Про тривожні кейси, до яких варто писати зауваження, можна дізнатись з щомісячних дайджестів наших колег – МБО “Екологія-Право-Людина”.
На що звертати увагу при написанні зауважень для кожного з різновидів діяльності, що проходить ОВД, шукайте у нашому посібнику.
- Фото Роман Лебідь, CC BY-SA 4.0