А ви кажете, в нас самі лише погані новини. За минулий місяць оброблені нами кейси з ОВД отримали 15 переможних фіналів. Ідеться про справи з украй небезпечним впливом на довкілля. І тому нам особливо радісно!
Відмову від видачі висновку отримали:
- Розширення відвалу № 6 ЦГЗК у Кривому Розі на природні території
- Будівництво 2-ї черги Дністровької ВЕС поряд з водно-болотними угіддями міжнародного значення (де фіксується велика концентрація рідкісних птахів, що несумісно з ВЕС) та заказником
- Два кейси з будівництва зрошувальних систем в Полтавській та Миколаївській областях, де в обох випадках фермери планували настільки значні водозабори, що в одному з випадків за всього 2-3 роки осушили б річку та ціле водосховище, а в іншому – практично вичерпали б таку ж річку як Ворскла.
- «Розчистку» русла річки Коломак у межах Смарагдової та Екомережі. Розчищати річки, які цього не потребують, – це типовий спосіб заробітку, оскільки на це йдуть кошти екофондів.
- «Розчистку» річки Борова та відновлення греблі. У часи, коли весь світ греблі демонтує для порятунку річок від зарегульованості, у нас греблі відновлюються та споруджуються нові.
- Два кейси з видобування уранових підземним вилуговуванням, які отримали шалений спротив громад. Один з них передбачав видобувні роботи в ПЗФ.
- Будівництво приватної золотої копальні та збагачувального комплексу в ній на межі та частково на території Карпатського біосферного заповідника поряд з ділянками найцінніших лісів – ядрової зони всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат».
- Видобування глин Ганнівського родовища неподалік Кривого Рогу, а саме на території та на межі РЛП «Боковеньківський» (Смарагдова та Екомережа).
- Видобування гранітів Балашівського родовища, що передбачало знеліснення, а також не враховувало впливи на біорізноманіття.
Також маємо три відправки на додаткову ОВД:
- Видобуток нафти та газу на Вигода-Витвицькому родовищі на Івано-Франківщині. Дві свердловини з трьох планувалося розмістити в ПЗФ.
- Видобування бурого вугілля Ільницького родовища в Закарпатській області. Той випадок, коли загрози передусім були для населення, його здоров’я та майна.
- Видобуток на Деріївському родовищі мігматитів на межі з Дніпропетровською областю. Старий затоплений кар’єр на дніпрових кручах, відділений від Дніпра вузькою скельної стінкою, планували розробляти вибуховим методом. При цьому ігнорували стабільність цієї стінки, біорізноманіття тихої зеленої місцини навколо і те, що це територія Смарагдової та Екомережі.
Також один кейс після отримання наших пропозицій до звіту закрили з формальної причини – невідповідності поданої розробником документації. Кейс стосувався «розчистки» річки Тальянка на Черкащині. Дякуємо Черкаській ОДА за пильність, адже безліч кейсів з грубим порушенням законів у повідомленнях та звітах допускаються до розгляду, хоча могли б відхилятись відповідальними органами.
Радіємо, що встигли запобігти шкідливій для довкілля діяльності!
Якщо ви вважаєте важливою нашу роботу з ОВД, є можливість підтримати саме цей напрямок нашої діяльності. З вашою допомогою наш наступний звіт буде ще крутішим)
Фото Pavlo1, CC BY-SA 4.0