З них 21 перебуває в приватній власності, 69 у комунальній, 4 в державній, а статус власності ще 5 ділянок не визначений (інформація згідно з кадастровою картою).
За призначенням ці ділянки є сільськогосподарськими. Проте без випасу та оранки за багато років вони залісились природнім шляхом – там виріс ліс.
Такий ліс більш стійкий, ніж висаджений штучно, та зазвичай є більш цінним для збереження біорізноманіття. У самосійних лісах виростають саме ті види дерев, які є добре пристосованими до відповідних умов, адже вони зростали з насінини (або кореневих відводок) не маючи фори, як висаджені лісівниками культури. Часто в самосійних лісах зростають дерева різних видів та віку, що теж додає їм стійкості перед монокультурними посадками.
Частина ділянок, яка знаходиться ближче до населених пунктів, перебуває під загрозою оранки в найближчому майбутньому, інша частина – на схилах та полонинах – навряд буде розорана, але зараз є місцем незаконної заготівлі дров.
І з економічної, і з екологічної точки зору найбільш раціональним є надання відповідним ділянкам статусу лісу. Це дозволить як збільшити площу лісового фонду, так і легально заробляти на заготівлі деревини.
Ми звернулись до Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства з проханням вжити дій щодо надання відповідного статусу цим ділянкам: саме на них покладений цей обов’язок згідно з Земельним Кодексом.
На фото самосійний ліс на полонинах Карпат