За час навчання ми провели 4 онлайн лекції, я яких журналісти дізналися про:
• управління українськими лісами,
• ліс з точки зору еколога
• проблеми і загрози українських лісів
• написання журналістських матеріалів про українські ліси.
Незважаючи на карантин, нам також вдалося попрацювати в полі. Під час київської школи ми відвідали регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський». Під час львівської школи – урочище «Корналовичі».
Під час практики журналісти побачили різницю між біорізноманіттям природних та штучних лісів, спостерігали за поширенням інвазійних видів, аналізували складні взаємозв’язки у лісовій екосистемі, дізнавалися про традиційне використання дарів лісу тощо.
Ми також звернули увагу на те, як сприяти більш сталому ставленню до українських лісів. Тішимося, що незважаючи на карантин, у навчанні взяли участь близько 40 журналістів, усі вони матимуть змогу позмагатися за стипендію на підготовку журналістських матеріалів на лісову тему. Сподіваємося, що багатьом з них навчання стане в пригоді. Також плекаємо надію, що в медіа з’являтиметься більше якісних матеріалів про реальні проблеми лісів.
Тренінги проводяться в рамках проекту «Forests in Focus: raising awareness of journalists on forest biodiversity and sustainable forestry practices», який виконує Українська природоохоронна група за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.