Запрошуємо дослідників долучитись до збірки наукових публікацій, присвячених поширенню видів рослин, тварин та грибів, які знаходяться під охороною Червоної книги України, Резолюції 6 Бернської конвенції та офіційно затверджених регіональних охоронних списків.
Вона продовжує серію видань, спеціалізованих на публікації інформації про поширення рідкісних видів. Переглянути можна тут.
Умови участі
До збірки приймаються повідомлення, що містять в табличному вигляді інформацію про зустрічі видів рослин, грибів та тварин, включених до Червоної книги, регіональних охоронних списків, а також Резолюції 6 Бернської конвенції. За бажанням авторів, таблиці можуть доповнюватися текстовою частиною з інформацією про умови перебування виявлених авторами видів.
Мінімальний необхідний набір даних для знахідки: назва виду, географічні координати, дата, автор. Для тварин можливо також зазначати чисельність, стать та іншу важливо для кожної групи додаткову інформацію (по можливості). Додаткові дані – наприклад, популяційні, ценотичні, екологічні тощо – вітаються.
Подані матеріали не повинні бути опубліковані раніше у подібних збірках.
Участь – безкоштовна.
Обсяг матеріалів не обмежується.
Збірка буде видана в електронному і друкованому вигляді (лише для авторів, що висловлять бажання).
Яким чином здійснюватиметься публікація матеріалів?
Етап I. Підготовка електронної та друкованої версії видання.
Етап II. Публікація усіх знахідок раритетних видів у вигляді датасету у базі GBIF (із зазначенням бібліографії матеріалів у збірці та авторства у вказаній афіліації).
Етап III. Пропозиція усім авторам збірки стати співавторами великої статті, що описує датасет у міжнародному виданні Biodiversity Data Journal.
Дедлайн: 30 жовтня 2024 року.
Куди надсилати: на адресу [email protected] із темою повідомлення «Збірка знахідок видів».
Контакти організаційного комітету: [email protected], +380971000473.
Ознайомитися з деталями участі і правилами оформлення можна за посиланням.