На території нашої держави є рідкісні види тварин та рослин, які перебувають під загрозою зникнення. Кожен з них – унікальний та прекрасний. І кожен з них охороняється на рівні Європи.
Україна взяла на себе зобов’язання зберегти ці види. Для їх збереження створюється Смарагдова мережа – території, де держави охороняють види, що потребують захисту на європейському рівні. Щороку кожна з країн звітує про результати охорони таких видів. Утім, в Україні всі ці види зможуть отримати реальний захист лише з ухваленням Закону “Про території Смарагдової мережі”, який уже зареєстровано у Верховній Раді.
Ми розкажемо про 26 унікальних видів України, для збереження яких створюється Смарагдова мережа.
Знайомтеся – перегузня – найяскравіший і найстрокатіший звір Європи, єдиний строкатий хижак нашого континенту! Латинська назва peregusnа походить від української назви звіра, хоча ссавець поширений ще в 20 державах Східної Європи, Азії та Африки. Україною, точніше Луганською і Донецькою областями, проходить межа поширення перегузні.
Перегузня зустрічається в цілинних степах, мешкає в норах, які залишає лише вночі. За даними Червоної книги України, у нашій державі мешкає приблизно 100 особин цього виду. Відомо, що перегузні вимирають через розорювання степових ділянок та зникнення кормової бази – ховрахів і сліпаків, які також вимирають.
Усі території, на яких мешкає перегузня, уже включені до Смарагдової мережі або номіновані на включення. Утім, до ухвалення Закону України “Про території Смарагдової мережі” запровадити конкретні заходи з охорони природних оселищ перегузні неможливо. Щороку таких територій меншає, тож ми з нетерпінням очікуємо на ухвалення закону в 2021 році! Від цього кроку залежатиме не лише охорона видів, які зникають, але й імідж нашої держави на міжнародній арені, зрушення на шляху до євроінтеграції та, можливо, найголовніше – добробут місцевого населення, що напряму залежить від збереження дикої природи.
#ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #EU4USociety #emerald_project
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».