Незабаром почнеться робота над новим виданням Червоної книги України.
Уже не перший рік ми допомагаємо Нацкомісії з питань ведення Червоної книги України збирати відомості про поширення видів. Але отримати інформацію про зустрічі видів, що дійсно є рідкісними, – досить непросте завдання.
Наша група звернулися до підрозділів рибоохоронного патруля в областях з проханням надати інформацію про випадки, коли інспектори патруля виявляли незаконно виловлену рибу. Серед таких випадків часто фіксується вилов рідкісних видів.
Від рибних патрулів у Херсонській, Миколаївській, Івано-Франківській, Київській, Чернігівській, Чернівецькій, Рівненській, Вінницькій, Закарпатській, Львівській, Луганській, Сумській областях та Чорноморського рибного патруля ми отримали інформацію про 5800 випадків виявлення незаконних сіток у 2020 році з незаконно виловленою рибою. Усі ці відомості були опрацьовані екпертом-іхтіологом Вадимом Варичем та оприлюднені нами на GBIF.
❗️З них ми зафіксували 248 випадків, коли в незаконні знаряддя лову потрапляли види риб, що охороняються Council Directive 92/43/EEC та Червоною книгою України. До того ж, у багатьох випадках інспектори виявили рідкісні види там, де вони раніше не були відомі науковцям.
Інформацію про знахідки видів ЧКУ рибоохоронними патрулями ми передали в Міндовкілля і Нацкомісію з питань ведення Червоної книги України.
Вдячні за співпрацю!
Сподіваємося на співпрацю з Держрибагенством та збір аналогічної інформації цього року.