Чимало наших читачів писали нам, підтверджуючи, що ботанічний заказник “Астрагал” на Київщині розорали. Фермер не знав, що цей заказник має неабияку історію і до нього прикута увага багатьох організацій. Цей заказник створили завдяки науковому обгрунтуванню фахівців національного ботанічного саду ім. Гришка, клопотанню Національного екологічного центру України та надзвичайній ініціативі тодішнього депутата Київоблради Юрія Ноєвого. До речі, ми теж обстежували територію майбутнього заказника, щоб переконати депутатів у наявності там багатьох рідкісних рослин і тварин.
Супутникові знімки підтвердили, що в межах заказника справді розорана ділянка площею приблизно 0.27 га. У 2015 році саме на цій ділянці ми зафіксували велику популяцію занесеного до Червоної книги України крокусу сітчастого. Загалом же, оранка не могла залишитись непоміченою. Крокус сітчастий – рідкісний степовий вид рослин і є звичним у заказниках на півдні України. Але саме ця популяція є найбільш північною з усіх відомих науковцям. Це робить тутешні крокуси унікальними, а сам заказник особливо цінним. Ця оранка не могла залишитись непоміченою, адже заказник є дуже відомим серед професійних ботаніків і щороку його відвідують багато фахівців.
Ми звернулися до Офісу Генерального прокурора України та управління Держгеокадастру у Київській області з проханням вжити заходи зі збереження земель природно-заповідного фонду.
Ботанічний заказник місцевого значення “Астрагал” створили рішенням Київської обласної ради в 2012 році для збереження однієї з найбільших на Київщині місць зростань астрагалу шерстистоквіткового та інших червонокнижних видів флори.