Рубрика #інвентаризація_біорізноманіття!
Ми продовжуємо інвентаризувати біорізноманіття Ржищівської ОТГ на Київщині. Нещодавно ми обстежили балку біля нашої станції. Ми провели інвентаризацію флори струмка, приструмкового болота, лісу, узлісся та лучно-степового схилу. Усього виявили приблизно 150 видів.
По тальвегу балки тече струмок, по його руслу формуються угруповання з лепешняка плавучого (Glyceria fluitans), жерухи гіркої (Cardаmine amara), жовтяниці черговолистої (Chrysosplenium alternifolium).
По схилах балки формуються ліси, у нижній частині схилів домінують верба біла (Salix alba), осика (Populus tremula), вільха чорна (Alnus glutinosa).
У верхніх і середніх частинах схилів деревостан формують липа дрібнолиста (Tilia cordata), береза повисла (Betula pendula), в’яз гладкий (Ulmus laevis). Ці ліси становлять інтерес, оскільки репрезентують тип оселища з Резолюції 4 Бернської конвенції – яружні та балкові ліси.
Ми також обстежили популяцію занесеної до Червоної книги орхідеї булатки великоквіткової – Cephalanthera damasonium. Ця популяція відома з 20-х років минулого століття. Виявили кілька особин ще однієї орхідеї – коручки чемерниковидної Epipactis helleborine.
Проект інвентаризації біорізноманіття розпочато з ініціативи Фонду захисту біорізноманіття України та відбувається на базі Ecological Research Station “Hlyboki Balyky”.
Протягом року до інвентаризації буде долучено близько 20 професійних зоологів та ботаніків.
Детальний звіт інвентаризації буде оприлюднений в кінці 2020 року. Він буде доступний для використання відомостей для нового видання Червоної книги України, створення смарагдових територій. Крім того, зібрана інформація про поширення видів буде передана до світової бази Global Biodiversity Information Facility (GBIF).
Світлинами та результатами чергового дня експедиції з нами поділилася Анна Куземко.