Нещодавно ми обстежили дві ділянки, які в перспективі будуть використовуватися для випасу коней, кіз та сінокосіння. Почали закладання постійних моніторингових ділянок. На даний час ці ділянки не використовуються, що призводить до експансії чужорідних видів − робінії звичайної (Robinia pseudoscacia) i ваточника сирійського (Asclepiаs syriaca).
Невдовзі ми підготуємо рекомендації з боротьби з ваточником сирійським. Так, треба застосовувати регулярне косіння, не менше 3-4 разів за вегетаційний сезон. 2 рази треба викошувати до початку цвітіння. Косити потрібно регулярно протягом 3-5 років. Одноразове та нерегулярне косіння буде сприяти лише поширенню насіння. На місцях, де проводилося косіння, бажано підсівати насіння природних злаків та бобових.
Щодо знахідок:
Знайшли ковилу пірчасту (Stipa pennata), анемону лісову (Anemone sylvestris). Ковила занесена до Червоної книги України. Анемона – регіонально рідкісний вид. Зараз обидва види вже закінчили квітування. На сьогоднішній день ми виявили понад 200 видів біорізноманіття. Зробили три описи рослинності за методикою biodiversity plots.
Протягом року до інвентаризації буде долучено близько 20 професійних зоологів та ботаніків.
Детальний звіт інвентаризації буде оприлюднений в кінці 2020 року. Він буде доступний для використання відомостей для нового видання Червоної книги України, створення смарагдових територій. Крім того, зібрана інформація про поширення видів буде передана до світової бази Global Biodiversity Information Facility (GBIF).
Дякуємо за фото та допис Анні Куземко, Олесі Безсмертній, Оксані Кучер.