На сьогодні звернення за ухвалення закону підписали 200 науковців з 77 наукових установ. Ідеться про представників 21 установи Національної академії наук України; 27 державних ВНЗ та їх відокремлених підрозділів; 2 наукових установ Національної аграрної академії наук, 16 природоохоронних установ Міндовкілля України та інших наукових установ.
Наразі розгляд важливого природоохоронного законопроекту перенесено на початок липня. Тому ми запрошуємо науковців, які не встигли «підтримати» законопроект, поставити свій підпис на його підтрмку.
Додати свій підпис можна тут.
Список підписантів можна переглянути за посиланням.
Законопроект №4461 «Про території Смарагдової мережі» покликаний виконати одне із зобов’язань України щодо Угоди про асоціацію з ЄС – створити мережу природоохоронних територій та впровадити положення Директиви № 2009/147/ЄС про збереження диких птахів та Директиви № 92/43/ЄС про збереження природних оселищ та видів природної фауни і флори. Він також покликаний виконати зобов’язання згідно з Конвенцією про охорону дикої флори та фауни й природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція).
Законопроект спрямований на створення правових умов щодо належного функціонування територій Смарагдової мережі та врегульовує питання відносин щодо створення територій Мережі та охорони видів флори і фауни й природних оселищ, особливо тих, яким загрожує зникнення, вразливих та ендемічних. Це не заповідання в класичному стилі! Смарагдова мережа передбачає конкретні заходи, спрямовані на охорону окремого виду чи оселища.
Функціонування Мережі є вагомим внеском у збалансований розвиток держави, екологічною складовою на рівні із соціальною та економічною, що дозволить запобігти численним екологічним катастрофам, які в останні роки стаються дедалі частіше через нераціональне господарювання й знищення природних екосистем і приносять величезні економічні збитки.
Обмеження, які запроваджуються на цих територіях, часто незначні й враховують потреби конкретного виду чи природного оселища, а традиційний спосіб землекористування не забороняється, а навпаки підтримується.
Дякуємо за допомогу МБО “Екологія-Право-Людина” Олег Бондаренко Юлія Овчинникова