Нещодавно на території Екостанції «Глибокі Балики» Ржищівської громади ми заклали ділянки для моніторингу амфібій та рептилій.
Одними з перших в Україні ми працювали за методикою, дуже популярною в Чехії, де її використовують для моніторингу, зокрема, полоза лісового. У Ржищівській громаді полоза, звісно, немає, утім, є інший представник родини вужевих ꟷ мідянка звичайна, занесена до Червоної книги України. Її вивчення є дуже важливими знаннями.
Суть методу полягає у встановленні певної кількості штучних укриттів, зроблених зі спеціальної плівки. На ділянці ми встановили 10 таких укриттів ꟷ на сонці, під кущиками, на траві, під деревами. Під укриттям у нас ꟷ підстилка ꟷ шматки дернини, шифер, каміння ꟷ те, що може бути привабливим місцем для амфібій та рептилій.
Студенти будуть їх перевіряти кожного місяця протягом кількох років. Так ми зможемо зрозуміти, скільки тут і чи є популяції тварин, яких ми намагаємося промоніторити.
Така методика в Україні до цього не застосовувалась. Будемо сподіватися, що нам пощастить і вже скоро зможемо порадувати вас відео, де молоді спеціалісти будуть показувати, що в нас під цими покриттями живе.