Від початку пандемії коронавірусу польові студентські практики були фактично згорнуті. Але ж як біологам навчитись працювати в природі, знаходити й упізнавати рослини та тварин?
Експериментальна практика пройшла на базі @Екологічної дослідницької станції “Глибокі Балики” на території @Ржищівської ОТГ. Пізнавати природу приїхали студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національного університету «Києво-Могилянська академія».
Головним завданням дводенної практики був квест: інвентаризація біорізноманіття за допомогою інструменту громадянської науки INaturalist. Разом з практикантами ми зібрали 1400 спостережень понад як 500 видів живих організмів, серед яких чимало рідкісних видів. А такі знахідки, як-от міль перистовуса букова взагалі є унікальними для України і доводять важливе значення Ржищівських лісів для біорізноманіття. Багато знайдених студентами видів ще ніколи не виявлялись професіними біологами на території громади.
Також студенти вчились шукати рідкісні орхідеї в густому підліску, встановлювати ґрунтові пастки, ловити комах на світло і звісно ж − знаходити види, які не знайшли інші учасники).
Плануємо поглиблювати співпрацю з університетами та доповнювати наші спеціалізовані дослідження громадянською інвентаризацією всього живого.
Фото olha_kilnitska, anna_datsiuk, igor117