1. Мережу «Шлях» створено! Вона поєднала 11 природоохоронних та освітніх установ, а також представників і представниць громад і бізнесу на північному сході України. Символом нашої мережі є кінь – важлива тварина для підтримки біорізноманіття. Назва «Шлях» – символ і туристичного маршруту, і єднання, що сприяє культурному обміну.
2. Ми створили концепцію туристичного продукту у вигляді маршруту від Новгорода-Сіверського до Краснокутська. Ознайомитися з ним можна в Путівнику – виданні зі схемою маршруту та описом локацій: https://bit.ly/44oOPX0. Путівник презентували в Сумській обласній науковій універсальній бібліотеці. Звідси його буде поширено по всій області.
3. Ми провели захід для представників і представниць осередків Мережі щодо особливостей організації орнітологічних екскурсій при закладах культури.
4. У Новгород-Сіверському історико-культурному музеї «Слово о полку Ігоревім» ми розширили тематику екскурсій і записали відеолекції. Музей створив окрему Facebook-сторінку, виступаючи як осередок Мережі. Спільно з музеєм ми організували практичний семінар щодо проведення орнітологічних заходів.
5. У селі Землянка основна увага була зосереджена на обстеженні місцевості в пошуку нових маршрутів для екскурсій. Під час таких обстежень ми виявили факти порушень природоохоронного законодавства, про що повідомили правоохоронним органам і керівництву громади.
6. Осередки в селі Воргол та Вирівка об’єднали свої зусилля щодо організації екологічного табору у селі Воргол. Вони отримали підтримку Кролевецької міської ради і зараз працюють над розробкою програми екотабору. З міркувань безпеки заходи, заплановані на біостаціонарі Вакалівщина, відбуватимуться в м. Суми або в режимі онлайн.
7. Зазначені заходи викликали зацікавленість у громадах, які перебувають поза зоною бойових дій, а саме: Кролевецькій, Краснокутській, Тростянецькій та Сумській. Нам вдалося домовитися про подальшу підтримку проєкту відділом промоції та туризму Сумської ОДА.
8. Зустрітися представники та представниці інформаційно-рекреаційних центрів можуть вже 25-26 травня 2023 року в м. Суми, де відбуватиметься наукова конференція «Актуальні проблеми збереження довкілля» з екскурсією до осередка Мережі в Тростянці.
10. Осередки Мережі «Шлях» отримали технічну підтримку – у вигляді засобів для проведення екоосвітніх заходів і навчальних занять, а також інформаційну – у вигляді частини накладу Путівника, дизайну буклетів та банерів із логотипом Мережі.
Отримані результати зміцнюють потенціал суб’єктів Мережі до організації туристичної та освітньої діяльності, а також створюють формулу взаємопідтримки. Віримо і працюватимемо для подальшого розвитку мережі!
Проєкт «Мережа інформаційно-рекреаційних центрів підтримки природно-заповідних територій як складова відновлення та управління екосистемами громад» реалізує ГО «Українська природоохоронна група» за сприяння Програми розвитку ООН в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Швеції.