Таке враження склалось у нас за результатами участі в процедурі ОВД.
По-перше, чиновники обласної адміністрації регулярно ігнорують вимоги законодавства. Ними перебачено, що справи з видобутку корисних копалин на площі понад 25 га має розглядати Міндовкілля, однак вони забирають ці справи собі. Адже чиновники міністерства більш прискіпливі до якості звіту і частіше враховують зауваження громадськості.
По-друге, після отримання зауважень до звіту з ОВД саме чиновники обласної адміністрації мали б проаналізувати та вирішити, що враховувати, а що ні. Але ні, вони їх просто надсилають… суб’єкту господарювання. Який, звісно, розповідає, що всі зауваження громадськості − неправда.
Після того чиновники з «чистою совістю» видають висновок з оцінки впливу на довкілля, а в звіті про громадське обговорення просто посилаються на відповідь розробників звіту!
Усе це суперечить Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», який таку процедуру не передбачає. Бо якщо чиновники, які в теорії мають бути об’єктивними, одразу віддають перевагу бізнесу – це корупційні ризики.
Відповідні звернення в правоохоронні органи ми вже надіслали.