Рубрика #інвентаризація_біорізноманіття!
Ми продовжуємо проект інвентаризації біорізноманіття Ржищівської ОТГ на Київщині.
З зоологічної точки зору ця територія перш за все цінна різноманіттям біотопів. Тут представлені лісові та водні біотопи (зокрема серед водних є заплава річки Дніпра і невеличкі річки, на яких є ставки). Також особливо цінними є орнітокомплекси лучно-степових балок. Адже таких біотопів у Київській області та Центральній Україні лишилося не так багато.
Як щодо знахідок?
Серед рідкісних видів нашим колегам зустрілися занесені до Червоної книги голуб-синяк та орлан-білохвіст. Цікаво, що останнього побачили не на Дніпрі, а на малих річках, тобто там, де він набагато рідше зустрічається. Серед інших червонокнижних видів – змієїд. У випадку з цим птахом зустріч відбулася не з гніздовою особиною (не її біотоп). Але присутність тут змієїда лише підкреслює значення цієї території для рідкісних видів. Серед комах з Червоної книги України зустріли жука-оленя та ксилокопу звичайну.
Серед регіонально рідкісних птахів у лучно-степових балках бачили регулярно вівсянок садових та просянок.
Дослідження тривають!
Проект інвентаризації біорізноманіття розпочато з ініціативи Фонд захисту біорізноманіття України та відбувається на базі Ecological Research Station “Hlyboki Balyky”.
Протягом року до інвентаризації буде долучено близько 20 професійних зоологів та ботаніків.
Детальний звіт інвентаризації буде оприлюднений в кінці 2020 року. Він буде доступний для використання відомостей для нового видання Червоної книги України, створення смарагдових територій. Крім того, зібрана інформація про поширення видів буде передана до світової бази Global Biodiversity Information Facility (GBIF).
Серією фото та результатами експедиції з нами поділився Максим Гаврилюк.