14 – 18 жовтня орнітологічні дослідження на території Ржищівської ОТГ провів спеціаліст нашої групи, кандидат біологічних наук Станіслав Вітер.
Основними завданнями дослідження були: вивчення видового складу фауни птахів у період осінніх міграцій, обліки чисельності мігруючих видів птахів, визначення важливості території Ржищівської ОТГ як міграційного коридору для птахів.
Спостереження проводили в період інтенсивних осінніх міграційних переміщень птахів. Всього було виявлено 51 вид птахів, значну частину яких становили мігруючі види. Найбільш помітною була міграція зябликів – зграї по 200 особин, чорношиєї гагари – загалом за 18 годин спостережень було обліковано близько 1320 особин, а також хижих птахів, особливо звичайних канюків – 478 особин / 18 годин спостережень. Ми також виявили низку видів, занесених до Червоної книги України (2009): сорокопуд сірий, польовий лунь, пугач, орлан-білохвіст, скопа.
Усі результати досліджень будуть опубліковані в науковому виданні, присвяченому дослідженням біологічного різноманіття Ржищівської ОТГ.
Проект #інвентаризація_біорізноманіття розпочато з ініціативи Фонду захисту біорізноманіття України та відбувається на базі Ecological Research Station “Hlyboki Balyky”.
Протягом року до інвентаризації було долучено близько 20 професійних зоологів та ботаніків. Детальний звіт інвентаризації буде оприлюднений в кінці 2020 року. Він буде доступний для використання відомостей при підготовці нового видання Червоної книги України, створення смарагдових територій. Крім того, зібрана інформація про поширення видів буде передана до світової бази Global Biodiversity Information Facility (GBIF).