Міндовкілля не підтримує ідеї аграріїв щодо вирощування енергетичних культур і законопроект 12058
Чиновники пропонують обмежити ділянки для вирощування енергетичних культур виключно деградованою ріллею.
Чиновники пропонують обмежити ділянки для вирощування енергетичних культур виключно деградованою ріллею.
Сьогодні Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №12089 більшістю в 246 голосів. Той самий, який узаконює всі незаконні забудови лісів та прибережних смуг, за умови якщо вони були “віддеребанені” більше 10 років тому. Але це не все! Бо якщо хтось незаконно отримав землю природно-заповідного фонду і прокуратура в суді відстоїть повернення землі державі…
Саме на це спрямований законопроект №12089, який подається під соусом «захисту бізнесу» по «кейсу Мазепи». Він пропонує, по перше встановити обмежений 10-річний термін, протягом якого держава може в судовому порядку повертати незаконно роздеребанені землі. По друге, якщо держава виграє суд і землі будуть повернуті громаді – то вона ще й має сплатити власнику компенсацію! Міністерство…
Українські експерти, зокрема члени нашої Групи, прийняли активну участь в розробці нового видання червоного списку Європи під егідою Міжнародного союзу охорони природи (IUCN). В цьому поважному виданні вперше зазначені наслідки війни та російський теракт на Каховській ГЕС як загрози зникнення шести видів ссавців. Це новаторське оновлення розкриває новий погляд на воєнні дії, що стають безпосереднім…
Наша колега Любов Ільмінська підбила підсумки трирічного дослідження лучно-степових балок правобережжя Центральної України. Дослідження охопило сотні ділянок у Черкаській, Київській, Вінницькій та Хмельницькій областях. Звичайний непримітний шматочок степу виявився оселищем для понад 2 000 видів живих організмів. “Кожна середня за розміром лучно-степова балка на Черкащині, яка має елементи чагарникової рослинності та вологу низину є оселищем…
Ми виявили, що значна частина земель це не рілля, а природні ділянки: луки, степи, ліси.
На степах лісництва наразі відмічено 13 видів рослин, які занесені до Червоної книги України.
Ми вже направили звернення із пропозицією відновлення заборони до Держрибагентства, Мінагрополітики та Міндовкілля.
Одне з частих питань від журналістів, яке нам доводиться чути – як допомагають міжнародні організації охороняти дику природу України під час війни. На жаль, такої допомоги поки не достатньо і ми лише розпочали шлях залучення колег з інших держав до цього. Нещодавно ми розповідали про участь у Регіональному форумі Міжнародного Союзу Охорони Природи, де ми…
Найкращий спосіб зберегти ліс – це передати у постійне користуванням установам природно-заповідного фонду.